niedziela, 28 września 2008

Z obozu rywala: zwycięstwa zespołów z grupy E

Jak zaprezentowały się drużyny z grupy E Ligi Mistrzów w swoich rozgrywkach krajowych w ten weekend ? Zapraszam do lektury.

Celtic Glasgow

Celtic Glasgow wygrał na własnym boisku z Aberdeen 3:2 w 7. kolejce ligi szkockiej. "The Bhoys" męczyli się jednak do ostatnich minut z ekipą przyjezdnych. Pierwsza bramka padła dla gospodarzy już w 14 minucie. Do siatki trafił Jan Vennegoor of Hesselink. Jednak w 57 wyrównał, a następnie w 65 min. wyprowadził na prowadzenie obrońca gości (i zarazem wychowanek... Celtiku), Charles Mulgrew. Przez blisko kwadrans kibice "The Bhoys" drżeli o wynik spotkania. W 78 minucie do stanu remisowego po 2:2 doprowadził Scott McDonald. Gdy wydawało się że piłkarze Aberdeen mogą zacząć świętować zdobycie punktu na Celtic Park, Hesselink w doliczonym czasie gry zdobył swoją drugą bramkę w meczu i zapewnił tym samym zwycięstwo gospodarzom.

Skład:
Artur Boruc - Lee Naylor, Stephen McManus, Glenn Loovens, Mark Wilson - Scott Brown, Shaun Maloney, Marc Crosas, Shunsuke Nakamura - Georgios Samaras, Jan Vennegoor of Hesselink

Zmiany:
61' Aiden McGeady za Maloneya
72' Scott McDonald za Crosasa
90' Paul Hartley za Samarasa

Aalborg BK

Do 1/8 finału Pucharu Danii awansował Aalborg BK. W 3. rundzie tych rozgrywek grupowy rywal Manchesteru United pokonał po dogrywce Bronshoj BK 3:2. Jedną z bramek zdobył polski napastnik, wcześniej występujący m.in w 2 lidze angielskiej, Marek Saganowski. Polak uratował ekipę gości 5 minut przed końcem regulaminowego czasu, strzelając gola na 2:2. Pozostałe bramki dla Aalborga zdobyli: Augustinussen i Risgaard.

Villarreal

W jednym z trzech sobotnich spotkań w lidze hiszpańskiej, Villarreal CF mierzył się na wyjeździe ze Sportingiem Gijon. Gospodarze w dwóch ostatnich meczach stracili aż 13 bramek - najpierw przegrali u siebie z FC Barceloną 1:6, a następnie na Santiago Bernabeu Real Madryt zmiażdżył ekipę beniaminka 7:1. Jednak mecz z "Żółtą Łodzią Podwodną" był już w wykonaniu piłkarzy Manuela Preciado lepszy - od znacznie wyżej notowanej drużyny przyjezdnych stracili tylko jedną bramkę. Na listę strzelców wpisał się były gracz United, który jednak nie mógł wystąpić w spotkaniu na Old Trafford z przed 11 dni, Giuseppe Rossi. Włoch wszedł na plac gry dopiero w przerwie meczu, jednak to nie przeszkodziło mu stać się bohaterem Villarreal.

Skład:
Diego Lopez - Edmilson, Diego Godin, Joan Capdevila, Javi Venta - Fabricio Fuentes, Ariel Ibagaza, Matias Fernandez, Marcos Senna - Nihat, Joseba Llorente

Zmiany:
46' Giuseppe Rossi za Nihata
46' Santiago Cazorla za Fernandeza
75' Sebastian Eguren za Edmilsona