czwartek, 16 sierpnia 2007

Dobre występy polskich drużyn

Zarówno Groclin Grodzisk Wlkp, jak i GKS PGE Bełchatów, uzyskały bardzo dobre rezultaty w pierwszych meczach II rundy eliminacji Pucharu UEFA. Grodziszczanie wygrali na wyjeździe z Tobołem Kostanajem 1:0, a gola zdobył Mariusz Muszalik już w czwartej minucie gry. Natomiast piłkarze GKS-u przywieźli z Ukrainy bardzo korzystny wynik, jakim jest remis 1:1. A mogło być jeszcze lepiej, gdyż do 80-tej minuty gry wicemistrzowie Polski wygrywali po bramce Mariusza Ujka. Wyniki te stawiają polskie drużyny w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżami.

Groclin zwyciężając z niżej notowanym przeciwnikiem na wyjeździe niemal zapewnił sobie już awans do następnej rundy. Z kolei PGE remisując bramkowo z Dniprem na Ukrainie jest w korzystnej sytuacji przed meczem u siebie, gdzie wystarczy zremisować 0:0. Osobiście jestem dobrej myśli. Lecz wcale nie wymagam by awansowały obydwie drużyny. Lecz o ile PGE mogłoby odpaść, gdyż za rywala mają wcale nie łatwego przeciwnika, o tyle porażka Groclinu była by kolejną hańbą dla Polski. Jak będzie, przekonamy się za dwa tygodnie.