czwartek, 14 lutego 2008

Aberdeen 2:2 Bayern

Szkoci ostatecznie zremisowali z Bayernem 2:2. W 55 minucie rzut karny dla gości wykonywał Turek, Hamit Altintop. Co prawda strzał z wapna golkiper Aberdeen zatrzymał, ale przy dobitce był już bezradny.
Druga połowa była już trochę bardziej wyrównana. Głównie walka w środku pola, co miało wpływ na mniej akcji podbramkowych czym tym samym, drugie 45 minut było znacznie nudniejsze... Aberdeen praktycznie już nie zagroziło bramce Michaela Rensinga, natomiast napastnicy Bayernu oddali kilka strzałów i mogli wygrać nawet te spotkanie, choć szczerze mówiąc nie zasłużyli na to. Remis to sprawiedliwy rezultat.

Jest to niewątpliwy sukces Wyspiarzy i na pewno bardzo miły akcent po ostatnich przegranych meczach dla ich kibiców. (3 porażki pod rząd w lidze, w tym ostatnia z Celtikiem aż 1:5) Ale i tak mimo iż ten wynik zapewne jest zaskakujący, nie powinien przeszkodzić Bayernowi w awansie do dalszej rundy. Bawarczykom bowiem wystarczy bezbramkowy remis na Allianz Arena.

Obecnie trwają pozostałe mecze pierwszej kolejki Pucharu UEFA. Wyniki podam jeszcze dzisiaj albo jutro około południa.